Toggle Nav Toggle Nav
Orginalmærke

CATA kulfilter 02800054 (2 stk.)

02800054
  • Levetid (i måneder): 3
Alle specifikationer

På lager

225 kr. pr. stk.
225 kr.
i alt
  • Fri fragt fra 450 dkk
  • Gratis retournering
  • Leveringstid: 2-5 hverdage

Produkt beskrivelse

CATA kulfilter 02800054 (2 stk.)

Kulfilteret 02800054 til din CATA emhætte filtrerer lugte fra luften i dit køkken. Under madlavning opstår der madlugte. Emhætten leder dem væk, men nogle modeller sender luften tilbage i køkkenet. Et kulfilter renser luften i emhætten og fjerner uønskede lugte, så dit køkken forbliver fri for madlavningslugte.

  • Laver du meget mad? Så kan det være nødvendigt at udskifte dette filter oftere.
  • Dette kulfilter er rundt.
  • Diameteren på dette CATA-kulfilter er 17.5 centimeter (cm).
  • Indhold: 2 stk.
  • Dette kulfilter har en levetid på ca. 3 måneder.
Afhængigt af, hvor meget emhætten bruges, anbefaler vi at udskifte kulfilteret hver 3. måned (ved hyppig brug eller hvis du ofte bruger meget fedt, f.eks. ved friturestegning, anbefaler vi hyppigere udskiftning). Hvis filteret ikke udskiftes, bliver kulpartiklerne mættede og mister deres filtreringsevne.

Specifikationer

Specifikationer
Mærke CATA
EAN 842224839605
Antal pr. emballage 1
Tykkelse (mm) 35
Diameter (mm) 175
Levetid (i måneder) 3
Fabrikantens varenummer/numre egnet til 02800054

Egnet til

Filtrer hurtigt gennem enheder, der er kompatible med dette produkt.

Mærke Model
CATA 2048402
CATA 2049402
CATA 2075410
CATA 2075411
CATA 2075412
CATA 2075413
CATA 2075414
CATA 2075415
CATA 2075417
CATA 2075421
CATA BETA PRO 6000 BK
CATA BETA PRO 7000 X
CATA QA-7760 BK
CATA QA-7790 BK
CATA S PRO 6000 BK
CATA S PRO 6000 X
CATA S PRO 7000 BK
CATA S PRO 7000 X
CATA S PRO 9000 BK
CATA S PRO 9000 X

Spørgsmål?

Scroll to top
CATA kulfilter 02800054 (2 stk.)
CATA kulfilter 02800054 (2 stk.) 225kr.