Toggle Nav Toggle Nav
Orginalmærke

CATA kulfilter 02859489

02859489
  • Levetid (i måneder): 3
Alle specifikationer

På lager

185 kr. pr. stk.
185 kr.
i alt
  • Fri fragt fra 450 dkk
  • Gratis retournering
  • Leveringstid: 2-5 hverdage

Produkt beskrivelse

CATA kulfilter 02859489

Kulfilteret 02859489 til din CATA emhætte filtrerer lugte fra luften i dit køkken. Under madlavning opstår der madlugte. Emhætten leder dem væk, men nogle modeller sender luften tilbage i køkkenet. Et kulfilter renser luften i emhætten og fjerner uønskede lugte, så dit køkken forbliver fri for madlavningslugte.

  • Laver du meget mad? Så kan det være nødvendigt at udskifte dette filter oftere.
  • Dette kulfilter er rundt.
  • Diameteren på dette CATA-kulfilter er 12.5 centimeter (cm).
  • Indhold: 1 stk.
  • Dette kulfilter har en levetid på ca. 3 måneder.
Afhængigt af, hvor meget emhætten bruges, anbefaler vi at udskifte kulfilteret hver 3. måned (ved hyppig brug eller hvis du ofte bruger meget fedt, f.eks. ved friturestegning, anbefaler vi hyppigere udskiftning). Hvis filteret ikke udskiftes, bliver kulpartiklerne mættede og mister deres filtreringsevne.

Specifikationer

Specifikationer
Mærke CATA
EAN 8422248358477
Antal pr. emballage 1
Tykkelse (mm) 18
Diameter (mm) 125
Levetid (i måneder) 3
Fabrikantens varenummer/numre egnet til 02859489

Egnet til

Filtrer hurtigt gennem enheder, der er kompatible med dette produkt.

Mærke Model
CATA 2025003
CATA 2061105
CATA 2061405
CATA 2061606
CATA 2061608
CATA 2063603
CATA 2084316
CATA 2085602
CATA 2086316
CATA 2088307
CATA 2089315
CATA CPK 6000 GR
CATA CPK6000GR
CATA RITMA 45 X /A
CATA RITMA 60 X /A
CATA RITMA 90 X /A
CATA VK 5000 X
CATA VK 6000 BK
CATA VK 6000 WH
CATA VK 6000 X
CATA VK 6000 X +FCA
CATA VK 9000 X
CATA VK5000X
CATA VK6000BK
CATA VK6000WH
CATA VK6000X
CATA VK6000X +FCA
CATA VK9000X

Spørgsmål?

Scroll to top
CATA kulfilter 02859489
CATA kulfilter 02859489 185kr.