Toggle Nav Toggle Nav
Orginalmærke

CATA metal- og kulfilter 390x285mm DUAL MAX 02800922

02800922
  • Dimensioner LxBxH (i mm) : 390x285x8
  • Levetid (i måneder): 6
Alle specifikationer

På lager

595 kr. pr. stk.
595 kr.
i alt
  • Fri fragt fra 450 dkk
  • Gratis retournering
  • Leveringstid: 2-5 hverdage

Produkt beskrivelse

CATA metal- og kulfilter 390x285mm DUAL MAX 02800922

CATA 02800922 DUAL-filteret kombinerer et aluminiumfedtfilter og et aktivt kulfilter i ét filterelement. Metalfilteret opsamler fedtpartikler fra madlavningsdampene, mens det aktive kul absorberer uønskede lugte. På den måde holdes luften i køkkenet renere, når emhætten bruges i recirkulationstilstand. Metalfilteret kan rengøres, men når det aktive kul er mættet, skal hele filteret udskiftes.

Det anbefales at rengøre dine metalfiltre hver måned:
  1. Spray dine filtre med en metalaffedter, som vores AS-CL010.
  2. Lad metalaffedteren virke i et par minutter.
  3. Tør filtrene af med en våd klud eller børste, skyl dem rene under vandhanen og tør filtrene igen.
  4. Når rengøringen ikke lykkes, kan du også putte filtrene i opvaskemaskinen. I opvaskemaskinen kan metalfiltrene dog misfarves. Dette har ingen indflydelse på filtrenes funktion.
  5. Placer filtrene med den fedtede side nedad, og rengør derefter filtrene ved maksimalt 50 °C og med en normal opvasketabs.Bemærk! Der må ikke være andet i opvaskemaskinen end filtrene. Ellers kommer der pletter eller andre rester i filtrene.
  6. Udskift dine metalfiltre, hvis deres tilstand forværres, og rengøring ikke længere hjælper.
Dette filter kan være pakket ind i blå folie. Denne folie skal fjernes før brug af filteret!

Specifikationer

Specifikationer
Mærke CATA
EAN 8422248059930
Dimensioner LxBxH (i mm) 390x285x8
Længde (mm) 390
Antal pr. emballage 1
Bredde (mm) 285
Højde (mm) 8
Levetid (i måneder) 6
Fabrikantens varenummer/numre egnet til 02800922

Egnet til

Filtrer hurtigt gennem enheder, der er kompatible med dette produkt.

Mærke Model
CATA 2021308
CATA 2021310
CATA 2021400
CATA 2021602
CATA 2029306
CATA 2029602
CATA 2031407
CATA 2036007
CATA 2036008
CATA 2036406
CATA 2036407
CATA 2036408
CATA 2037006
CATA 2037007
CATA 2037008
CATA 2037406
CATA 2037407
CATA 2037408
CATA 2038007
CATA 2038008
CATA 2038408
CATA 2039009
CATA 2039106
CATA 2039107
CATA 2039406
CATA 2039407
CATA 2039408
CATA 2039507
CATA 2060310
CATA 2060400
CATA 2060602
CATA 2061105
CATA 2061405
CATA 2061606
CATA 2061608
CATA 2063603
CATA 2075305
CATA 2075401
CATA 2085602
CATA 2111308
CATA 2111309
CATA 2119207
CATA 2132305
CATA 2137006
CATA 2137409
CATA BENNU SLIM 1200 X
CATA BENNU SLIM 900 X
CATA ISLA BENNU SLIM 1200 X
CATA ISLA BENNU SLIM 900 X
CATA ISLA MAGRABA
CATA LEGEND 7010 X
CATA LEGEND 9010 X
CATA MAGRABA
CATA S PLUS 6010 X
CATA S PLUS 7010 X
CATA S PLUS 9010 X
CATA SYGMA 12010 X
CATA SYGMA 6010 BK
CATA SYGMA 6010 X
CATA SYGMA 7010 BK
CATA SYGMA 7010 X
CATA SYGMA 9010 BK
CATA SYGMA 9010 X
CATA THALASSA 600 GBK /H
CATA THALASSA 600 GWH /H
CATA THALASSA 700 GBK /H
CATA THALASSA 700 GWH /H
CATA THALASSA 900 GBK /H
CATA THALASSA 900 GWH /H
CATA THALASSA EVO 600 GBK /A
CATA THALASSA EVO 600 GWH /A
CATA THALASSA EVO 700 GBK /A
CATA THALASSA EVO 700 GWH /A
CATA THALASSA EVO 800 GBK /A
CATA THALASSA EVO 800 GWH /A
CATA THALASSA EVO 900 GBK /A
CATA THALASSA EVO 900 GWH /A
CATA THALASSA EVO NO DRIP 700 GBK
CATA THALASSA EVO NO DRIP 900 GBK
CATA THALASSA PRO 1200 GBK /A
CATA THALASSA PRO 600 GBK /A
CATA THALASSA PRO 600 GWH /A
CATA THALASSA PRO 700 GBK /A
CATA THALASSA PRO 700 GWH /A
CATA THALASSA PRO 800 GBK /A
CATA THALASSA PRO 800 GWH /A
CATA THALASSA PRO 900 GBK /A
CATA THALASSA PRO 900 GGR /A
CATA THALASSA PRO 900 GWH /A
CATA VK 6000 BK
CATA VK 6000 WH
CATA VK 6000 X
CATA VK 6000 X +FCA
CATA VK 7000 X
CATA VK 9000 X

Spørgsmål?

Scroll to top
CATA metal- og kulfilter 390x285mm DUAL MAX 02800922
CATA metal- og kulfilter 390x285mm DUAL MAX 02800922 595kr.