Toggle Nav Toggle Nav
Orginalmærke

Elica longlife kulfilter CFC0140423 Model 45

CFC0140423_el
  • Dimensioner LxBxH (i mm) : 220x200x10
  • Levetid (i måneder): 36
  • Holdbarhed (i år):

    Hvis produktet opbevares på et tørt og mørkt sted.

    15
Alle specifikationer

På lager

323 kr. pr. stk.
pr. stk.
323 kr.
i alt
  • 2 x 315 kr. 630 kr. Du sparer 2%
  • 3 x 306 kr. 918 kr. Du sparer 5%
  • 6 x 289 kr. 1.734 kr. Du sparer 11%
  • Fri fragt fra 450 dkk
  • Gratis retournering
  • Leveringstid: 2-5 hverdage

Produkt beskrivelse

Elica Longlife kulfilter CFC0140423 model 45 / F00431/S

Longlife- aktive kulfiltre til recirkulationsemhætter

Et aktivt kulfilter hjælper med at rense luften i køkkenet. Det filtrerer fedt og mados, hvilket neutraliserer dårlige lugte. Fedtophobning i køkkenet kan reduceres kraftigt ved regelmæssig udskiftning af kulfilteret. Dit miljø bliver sundere, og risikoen for allergier reduceres.

I modsætning til et standard kulfilter kan et Longlife-filter rengøres og bruges gentagne gange. Dette er godt for både din pengepung og miljøet.
Afhængigt af brugen af emhætten skal filteret rengøres fire gange om året. Hvis du ikke gør dette, bliver kulstofpartiklerne mættede og mister deres effekt.
Du kan blot putte filteret i opvaskemaskinen og rengøre det ved 65 °C. Bagefter banker du forsigtigt filteret ud. Lad det derefter tørre i ovnen i 10 minutter ved 100 °C.
Rengør filteret i en tom opvaskemaskine. Dette forhindrer, at madrester sætter sig fast i filteret. Disse kan ikke fjernes mere. Brug dine konventionelle opvaskemidler.

Dette filter skal udskiftes efter 3 år, fordi den reabsorberede kapacitet er blevet for stærkt reduceret.

Endelig skal metalfilteret rengøres en gang om måneden, ellers vil luftstrømmen i emhætten blive hindret som følge af ophobning af fedt og andre stoffer.

 

Specifikationer

Specifikationer
Mærke Elica
EAN 8020283044753
Enhedsnavne Emhætte
Dimensioner LxBxH (i mm) 220x200x10
Længde (mm) 220
Antal pr. emballage 1
Bredde (mm) 200
Højde (mm) 10
Levetid (i måneder) 36
Holdbarhed (i år)

Hvis produktet opbevares på et tørt og mørkt sted.

15
Fabrikantens varenummer/numre egnet til CFC0140423, F00431/S, F00431, Mod.45, Modèle 45

Egnet til

Filtrer hurtigt gennem enheder, der er kompatible med dette produkt.

Mærke Model
Elica 61614583
Elica 208182904407
Elica 208182904408
Elica 208182904409
Elica 208182904410
Elica 208182904411
Elica 208182904412
Elica 208182904413
Elica 208182904414
Elica 208182904415
Elica 208182904416
Elica 208182940601
Elica 208298504403
Elica 208298504404
Elica 208299304402
Elica 208301204402
Elica 208301204403
Elica 208301204404
Elica 208302004401
Elica 208302004402
Elica 208309204403
Elica 208309246601
Elica 208309304401
Elica 208309304402
Elica 208309304403
Elica 208309804404
Elica 208309804405
Elica 208309804406
Elica 208309804407
Elica 208309804408
Elica 208309846603
Elica 208309846604
Elica 208309846605
Elica 208355404756
Elica 208355404757
Elica 208355404758
Elica 208355404759
Elica 208355404760
Elica 208355404761
Elica 208355404762
Elica 208355404763
Elica 208355404765
Elica 208355404766
Elica 208355404767
Elica 208355404774
Elica 208355404775
Elica 61614583A
Elica 61614584A
Elica APLOMB BL/A/60 PRF0166938
Elica APLOMB BL/A/90 PRF0166939
Elica APLOMB WH/A/60 PRF0166940
Elica APLOMB WH/A/90 PRF0166941
Elica DIVA BL/F/55
Elica DIVA BL/F/80
Elica KUADRA ILHA 43
Elica KUADRA ISLAND IX/A/43
Elica KUADRA ISLAND IX/A/60
Elica KUADRA IX/A/43
Elica KUADRA IX/A/60
Elica MINI IO
Elica MINI OM BL/F/55
Elica MINI OM MIRR/F/55
Elica MINI OM WH/F/55
Elica MINI OM WH/F/55 208182940602
Elica MOVIDA BL/F/55
Elica MOVIDA BL/F/80
Elica MOVIDA WH/F/80
Elica PANAREA LX/IX/A/43
Elica PLAT BL/F/55 PRF0164946
Elica PLAT BL/F/80 PRF0164874
Elica PLAT WH/F/55 PRF0165707
Elica PLAT WH/F/80 PRF0165712
Elica PRF0006491
Elica PRF0006491A
Elica PRF0007028
Elica PRF0007028A
Elica PRF0007419
Elica PRF0007419A
Elica PRF0007655
Elica PRF0007655A
Elica PRF0007783
Elica PRF0007783A
Elica PRF0009572
Elica PRF0009572A
Elica PRF0010046
Elica PRF0012319
Elica PRF0016793
Elica PRF0018206
Elica PRF0019125
Elica PRF0021115
Elica PRF0021133
Elica PRF0021133A
Elica PRF0021133B
Elica PRF0022236
Elica PRF0022249
Elica PRF0023543
Elica PRF0023544
Elica PRF0023545
Elica PRF0038751
Elica PRF0038751A
Elica PRF0038751B
Elica PRF0044794
Elica PRF0044794A
Elica PRF0080075
Elica PRF0080075A
Elica PRF0088054
Elica PRF0090717
Elica PRF0090717A
Elica PRF0090717B
Elica PRF0090718
Elica PRF0090718A
Elica PRF0090719
Elica PRF0090719A
Elica PRF0090720
Elica PRF0090720A
Elica PRF0092207
Elica PRF0092226
Elica PRF0092237
Elica PRF0098457
Elica PRF0098462
Elica SUPER PLAT BL/F/80 PRF0164980
Elica SUPER PLAT GR/F/80 PRF0165017
Elica TUBE
Elica TUBE ILHA
Elica TUBE ISLAND IX/A/43
Elica TUBE IX/A/43
Elica TUBE PRO BL/A/43
Elica TUBE PRO ISLAND BL/A/43
Elica TUBE PRO ISLAND IX/A/43
Elica TUBE PRO ISLAND WH/A/43
Elica TUBE PRO IX/A/43
Elica TUBE PRO WH/A/43

Spørgsmål?

Scroll to top
Elica longlife kulfilter CFC0140423 Model 45
Elica longlife kulfilter CFC0140423 Model 45 323kr.