Toggle Nav Toggle Nav
Orginalmærke

Faber aktivt kulfilter 112.0556.527 / F23 (2 stk.)

112.0556.527
  • Diameter (mm): 125
  • Tykkelse (mm): 42
  • Levetid (i måneder): 4
Alle specifikationer

På lager

213 kr. pr. sæt
213 kr.
i alt
  • Fri fragt fra 450 dkk
  • Gratis retournering
  • Leveringstid: 2-5 hverdage
AllSpares eget mærke tilbud
Hvorfor skal du vælge AllSpares?

Vores AllSpares-produkter har samme kvalitet og kompatibilitet som mærkevaren. Du betaler en lavere pris, fordi vi selv står for produktionen og dermed sparer på for eksempel transport, emballage og reklame.

Produkt beskrivelse

Faber aktivt kulfilter 112.0556.527 / F23 (2 stk.)

Vedvarende madlavningslugte i køkkenet? Faber aktivt kulfilter F23 filtrerer dem nemt ud af din recirkulationsemhætte. Leder du efter et originalt kulfilter til din Faber-emhætte, er dette filter det rette valg til at holde ubehagelige madlavningslugte og fint støv ude af køkkenet.

  • Det er nemt at udskifte dette Faber kulfilter, og du kan selv gøre det.
  • Diameteren på dette kulfilter er 12,5 centimeter (cm).
  • Dette kulfilter har en rund form.

Afhængigt af hvor meget emhætten bruges, anbefaler vi at udskifte dette kulfilter hver 4. måned (ved hyppig brug, eller hvis du bruger meget fedt, f.eks. ved friturestegning, anbefaler vi at gøre dette oftere). Hvis du ikke gør det, bliver kulpartiklerne mættede og mister deres virkning.

Specifikationer

Specifikationer
Mærke Faber
EAN 7612985595070
Antal pr. emballage 2
Tykkelse (mm) 42
Diameter (mm) 125
Levetid (i måneder) 4
Fabrikantens varenummer/numre egnet til 112.0556.527, F21, 112.0506.172, 1120506172, F23, AS-AZKF3000

Egnet til

Filtrer hurtigt gennem enheder, der er kompatible med dette produkt.

Mærke Model
Faber 110.0456.294
Faber 25867316
Faber 1100372065
Faber 305.0482.953
Faber 305.0482.954
Faber 305.0511.149
Faber 305.0567.012
Faber 305.0567.013
Faber 305.0567.014
Faber 305.0599.305
Faber 305.0599.306
Faber 305.0599.307
Faber 305.0599.308
Faber 305.0599.321
Faber 305.0599.323
Faber 305.0602.046
Faber 3050554545
Faber 3050554546
Faber 3050554547
Faber 3050554548
Faber 3050554549
Faber 3050554550
Faber 3050554551
Faber 3050554552
Faber 3050554553
Faber 3050554554
Faber 3050554555
Faber 3050554556
Faber 3050554557
Faber 3050554559
Faber 3050554560
Faber 3050554561
Faber 3050590793
Faber 3050599305
Faber 3050599306
Faber 3050599307
Faber 3050599308
Faber 3050599321
Faber 3050599323
Faber 3050602038
Faber 3050602039
Faber 3050602040
Faber 3050602041
Faber 3050602044
Faber 3050602045
Faber 3050602046
Faber 3050613301
Faber 3050613302
Faber 3050613303
Faber 3050613304
Faber 3150547825
Faber 3150547826
Faber 3150547827
Faber 3150547828
Faber 3150547829
Faber 3150547830
Faber 3150547831
Faber 3150547832
Faber 3150547834
Faber 3150547835
Faber 3150547836
Faber 3150547837
Faber 3150547838
Faber 3150547839
Faber 3150547840
Faber 3150635102
Faber 3150635103
Faber 3150635104
Faber 3150635105
Faber 3150635106
Faber 3150635107
Faber FLEXA 1M 33C H S LLED
Faber FLEXA 400 X A60
Faber FLEXA AM/X A50
Faber FLEXA AM/X A60
Faber FLEXA BK A60
Faber FLEXA GLASS BK A60
Faber FLEXA GLASS W A60
Faber FLEXA NG AM/X A50
Faber FLEXA NG AM/X A60
Faber FLEXA NG GLASS BK A60
Faber FLEXA NG GLASS W A60
Faber FLEXA NG W/X A50
Faber FLEXA NG W/X A60
Faber FLEXA PLUS
Faber FLEXA PLUS GA A60
Faber FLEXA PLUS INOX A60
Faber FLEXA PLUS LG A90
Faber FLEXA W A50
Faber FLEXA W A60
Faber FLEXA W/X A50
Faber FLEXA W/X A60 EXP
Faber ICH 00 SS 152A
Faber ICH 00 SS 170A
Faber ILMA
Faber ILMA TOUCH
Faber ILMA TOUCH X A120
Faber ILMA TOUCH X A60
Faber ILMA TOUCH X A90
Faber ILMA X A120
Faber ILMA X A60
Faber ILMA X A90
Faber ILMA X/A/60
Faber ILMA X/A/90
Faber INCA SMART 1M 33C H S LLED
Faber INCA SMART 1M SRM LLED
Faber INCA SMART C LG A52
Faber INCA SMART C SUPER A52
Faber INCA SMART C SUPER A70
Faber INCA SMART C X A52
Faber INCA SMART C X A70
Faber INCA SMART C/33 GR A52
Faber INCA SMART C/33 GR A70
Faber INCA SMART GR A52
Faber INCA SMART HC X A52
Faber INCA SMART HC X A70
Faber INCA SMART LG A70
Faber INCA SMART PLUS C/33 GR
Faber INCA SMART PLUS LG A52
Faber INKA ICH SS A52
Faber INKA ICH SS A52 (I.SMART HCS)
Faber INKA ICH SS A70
Faber INKA ICH SS A70 (I.SMART HCS)
Faber INKA SMART 560 HCS LG A5
Faber INKA SMART 560 HCS LG A52
Faber INKA SMART C LG A52
Faber INKA SMART C LG A52 UK
Faber INKA SMART C LG A70
Faber INKA SMART C LG F52
Faber INKA SMART C LG F70
Faber INKA SMART C LGA 70 UK
Faber INKA SMART C/33 LG A52
Faber INKA SMART C/33 LG A70
Faber INKA SMART CLGA52
Faber INKA SMART HC LG A52
Faber INKA SMART HC LG A70
Faber INKA SMART HC X A52
Faber INKA SMART HC X A70
Faber TELESCOPIC T3100 BROWN
Faber TELESCOPIC T3100 INOX
Faber TELESCOPIC T3100 WHITE

Spørgsmål?

Scroll to top
Faber aktivt kulfilter 112.0556.527 / F23 (2 stk.)
Faber aktivt kulfilter 112.0556.527 / F23 (2 stk.) 213kr.