Toggle Nav Toggle Nav
Orginalmærke

Faber aktivt kulfilter F4 / 112.0157.242 (2 stk.)

112.0157.242
  • Dimensioner LxBxH (i mm) : 192x136x20
  • Levetid (i måneder): 4
Alle specifikationer

På lager

255 kr. pr. sæt
255 kr.
i alt
  • Fri fragt fra 450 dkk
  • Gratis retournering
  • Leveringstid: 2-5 hverdage
AllSpares eget mærke tilbud
Hvorfor skal du vælge AllSpares?

Vores AllSpares-produkter har samme kvalitet og kompatibilitet som mærkevaren. Du betaler en lavere pris, fordi vi selv står for produktionen og dermed sparer på for eksempel transport, emballage og reklame.

Produkt beskrivelse

Faber aktivt kulfilter F4 / 112.0157.242 (2 stk.)

Vedvarende madlavningslugte i køkkenet? Faber aktivt kulfilter F4 filtrerer dem nemt ud af din recirkulationsemhætte. Leder du efter et originalt kulfilter til din Faber-emhætte, er dette filter det rette valg til at holde ubehagelige madlavningslugte og fint støv ude af køkkenet.

  • Det er nemt at udskifte dette Faber kulfilter, og du kan selv gøre det.
  • Målene på dette kulstoffilter er 136 x 192 x 20 mm
  • Dette kulfilter har en rektangulær form.
  • Indhold: 2 stk.

Afhængigt af hvor meget emhætten bruges, anbefaler vi at udskifte dette kulfilter hver 4. måned (ved hyppig brug, eller hvis du bruger meget fedt, f.eks. ved friturestegning, anbefaler vi at gøre dette oftere). Hvis du ikke gør det, bliver kulpartiklerne mættede og mister deres virkning.

Specifikationer

Specifikationer
Mærke Faber
EAN 7612980449637
Dimensioner LxBxH (i mm) 192x136x20
Længde (mm) 192
Antal pr. emballage 2
Bredde (mm) 136
Højde (mm) 20
Levetid (i måneder) 4
Fabrikantens varenummer/numre egnet til 112.0157.242, 112.0441.093, 0449637

Egnet til

Filtrer hurtigt gennem enheder, der er kompatible med dette produkt.

Mærke Model
Faber 110.0157.119
Faber 110.0157.120
Faber 110.0439.937
Faber 110.0439.938
Faber 110.0439.939
Faber 5104005
Faber 5104006
Faber 5772785
Faber 5772792
Faber ALLEGRO S
Faber ANGOLO
Faber COTTAGE
Faber DIVA S
Faber FARM
Faber FLEXA
Faber FLEXA 6/40 GR60
Faber FLEXA VITRO
Faber IN-NOVA COMFORT EG6 X A120
Faber IN-NOVA COMFORT EG6 X A60
Faber IN-NOVA COMFORT EG6 X A90
Faber IN-NOVA COMFORT X A120
Faber IN-NOVA COMFORT X A60
Faber IN-NOVA COMFORT X A90
Faber INCA PLUS
Faber INCA PLUS 520 INOX
Faber INCA PLUS 700
Faber INCA PLUS 700 IX
Faber INCA PLUS INOX A52
Faber INCA PLUS INOX A70
Faber INCA SMART
Faber PLANIA
Faber TUSCANY
Faber WEST

Spørgsmål?

Scroll to top
Faber aktivt kulfilter F4 / 112.0157.242 (2 stk.)
Faber aktivt kulfilter F4 / 112.0157.242 (2 stk.) 255kr.